Kdy a proč je výhodnější leasing nebo úvěr u automobilů ?

Splátky u obou produktů – leasingu i úvěru nejsou stejné , leasing je levnější zejména u starších aut a to z důvodu, že u leasingu máme lepší vymáhací práva, jelikož leasingová společnost je zapsána v technickém průkazu.
Úvěr je nyní výhodnější v tom, že automobil je rovnou Váš, faktura od dodavatele je rovnou na Vás a proto si můžete také nárokovat celé DPH z pořizovací ceny. Počet splátek na nabídce se rovná počtu splátek úvěru. Ve splátce již potom žádné DPH není . Můžete mít ale proto i vyšší vratku DPH, což se nemusí někdy hodit .
Toto platí ale jen u užitkových a nákladních automobilů, u nových osobních aut si zatím nelze DPH z pořizovací ceny nárokovat .

U leasingu automobilů je v současné době nejkratší doba splácení 5 let .
Na nabídce leasingu s dobou trvání 5 let jsou ale možnosti splátek na 1 – 5 let. Zbylý počet splátek do 5 let jsou splátky jen nulové, symbolické. V každé splátce je 19% DPH, které si nárokujete postupně během splácení.

Od 1.1.2009 vešla v platnost změna zákona o DPH, který má dopad na produkt leasingu u ojetých osobních automobilů.
U leasingu s právem odkupu se nově od 1.1. 2009 musí uplatňovat DPH i na ojeté osobní vozy = dvojí zdanění ojetin (např. koupíme ojetý osobní vůz za 100, ale klientovi jej prodáváme za 100 + 19%DPH + finanční služba)
proto již nefinancujeme leasingem ojeté osobní vozy s 0%DPH na vstupu, museli bychom takový vůz znova zatížit DPH a to je pro Vás nevýhodné, protože auto zdražíme o toto DPH.
Toto se týká firem i soukromých osob. Namísto leasingu na ojeté osobní automobily proto ale nabízíme úvěr ! Na nová osobní auta nabízíme stále jednak leasing ale také úvěr.

Pokud budete chtít vyšší počet splátek u obou produktů, než je uveden na nabídce, kontaktujte nás, prosím.