V kterém případě je výhodnější u strojů úvěr a kdy leasing ?

Pokud si vytvoříte na našem webu v sekci leasing a úvěr strojů nanaší online leasingová kalkulačka -nabídku, jak uvidíte na kalkulaci , vychází splátky u obou produktů splátky na leasing i úvěrve většině standardních případů stejně.
Úvěr je nyní výhodnější v tom, že předmět financování je rovnou Váš, faktura od dodavatele je rovnou na Vás a proto si můžete také nárokovat celé DPH z pořizovací ceny. Počet splátek na nabídce se rovná počtu splátek úvěru. Ve splátce již potom žádné DPH není .
Můžete mít ale proto i vyšší vratku DPH, což se nemusí někdy hodit.

U leasingu je v současné době u většiny předmětů nejkratší doba splácení 5 let . U předmětů I. odpisové skupiny, např. počítačů je ale doba leasingu pořád stejná jako byla dříve 3 roky (pokud nevíte odpisovou skupinu, doba trvání leasingové smlouvy je vidět na nabídce .
Na nabídce s dobou trvání 5 let jsou uvedeny splátky i na 1–4 roky. Zbylý počet splátek do 5 let jsou splátky jen nulové, symbolické. V každé splátce je 20% DPH, které si nárokujete postupně během splácení.

Pokud budete chtít vyšší počet splátek leasingu nebo úvěru u obou produktů, než je uveden na nabídce, kontaktujte nás, prosím zde /kontakty/.