Leasing nebo úvěr u automobilů - kdy a proč ?

V současné době nabízíme leasing a úvěr na všechny nové osobní i užitkové a nákladní automobily (pro začínající podnikatele bohužel financování na nákladní automobily neposkytujeme ? to se však netýká např. nového s.r.o., které je ?pokračovatelem? živnosti).

Dále provádíme leasing a úvěr na ojeté užitkové a nákladní automobily. Financujeme automobily od roku výroby 1998 a pořizovací ceny od 180 000 Kč. Na ojeté osobní automobily nabízíme nyní jen úvěr.
Od 1.1. 2009 totiž začala platit novela zákona o DPH, „díky“ které je leasingová společnost nucena připočíst k ojetému osobnímu autu 19% DPH. Úvěru se toto ustanovení netýká.

Z toho stejného důvodu již neprovádíme v současné době na ojeté osobní automobily zpětný leasing. U ojetých užitkových a nákladních automobilů zůstává možnost zpětného leasingu i nadále.

Leasing na automobily nyní musí trvat 5 let, nabízíme proto sjednání tzv. zkráceného splácení, tzn. že např. platíte 3 roky a zbývající roky jsou splátky nulové ? platíte jen pojištění. Chápeme, že toto nemusí každému vyhovovat a i proto nabízíme úvěr, kde se doba nájmu rovná počtu splátek. Obecně ale u nás platí, že leasing je levnější než úvěr ? jsme u leasingu majitelé vozu a máme lepší právní záruky. Můžeme Vám proto zaslat nabídky obou variant ? leasingu i úvěru , případně to můžete nechat na nás, abychom vybrali pro Vás levnější variantu.