Stroje, přístroje , technika,technologie a ostatní zařízení na úvěr nebo leasing ?

Jak vidíte na kalkulacích, vychází splátky u obou produktů – leasingu i úvěru stejně. Úvěr je nyní výhodnější v tom, že předmět financování je rovnou Váš, faktura od dodavatele je rovnou na Vás a proto si můžete také nárokovat celé DPH z pořizovací ceny. Počet splátek na nabídce se rovná počtu splátek úvěru. Ve splátce již potom žádné DPH není . Můžete mít ale proto i vyšší „vratku“ DPH, což se nemusí někdy hodit. U leasingu si nárokujete DPH průběžně při splácení smlouvy.
Vyhrazujeme si právo u určitých obchodních případů stanovit z důvodu rizikovosti produkt po dohodě sami. Rizikovější je pro nás úvěr,protože zde jsme vlatníci předmětu my, u úvěru Vy.
U leasingu je v současné době u většiny předmětů nejkratší doba splácení 5 let . U předmětů I. odpisové skupiny, např. počítačů je ale doba leasingu pořád stejná jako byla dříve – 3 roky (pokud nevíte odpisovou skupinu, doba trvání leasingové smlouvy je vidět na nabídce). Na nabídce s dobou trvání 5 let jsou uvedeny splátky na 2 a 3 roky. Zbylý počet splátek do 5 let jsou splátky jen nulové, symbolické. V každé splátce je 19% DPH, které si nárokujete postupně během splácení.

Pokud budete chtít vyšší nebo nižší počet splátek u obou produktů, než je uveden na nabídce, kontaktujte nás, prosím.

„Leasing a úvěr strojů – seznam všech komodit“: /…ech-komodit/