Změny v DPH u finančního leasingu

Finanční leasing, operativní leasing nebo úvěr – kdy a proč?

Úvěr je nyní stále výhodnější v tom, že předmět financování je rovnou Váš, faktura od dodavatele je rovnou na Vás a proto si můžete také nárokovat celé DPH z pořizovací ceny. Počet splátek na nabídce se rovná počtu splátek úvěru. Ve splátce již potom žádné DPH není. Můžete mít ale proto i vyšší „vratku“ DPH, což se nemusí někdy hodit.

U finančního leasingu strojů je to v současné době složitější – počet splátek je v současné době minimálně 54 měsíců. Pokud si vyberete kratší splácení, jsou zbylé splátky do 54 měsíců nulové.
V každé splátce leasingu je 21% DPH. Od 1/2020 je u finančního leasingu změna a finanční úřad vyžaduje po leasingové společnosti předem DPH i z budoucích splátek. Z tohoto důvodu požaduje leasingová společnost celé toto DPH dopředu i od klienta, který pak hradí akontaci, ale i DPH ze všech splátek.

Proto nabízíme pro vás nově jako alternativu k úvěru na stroje a techniku i operativní leasing na stroje a zařízení, technologie (operativní leasing strojů a techniky ). U operativního leasingu na stroje se neplatí DPH dopředu, ale průběžně jen ze splátek. Pro bonitní firmy nabízíme operativní leasing na stroje i s 0% akontace.

Pokud budete chtít nabídku na operativní leasing strojů a techniky, nebo vyšší počet splátek u obou produktů, než je uveden na nabídce, kontaktujte nás, prosím zde /kontakty/.