Podklady ke schválení - leasing na stroje a auta

Leasing a úvěr na automobily , stroje, techniku a vybavení firem – různé podklady ke schválení

Proč nejsou stejné podklady ke schválení u leasingu a úvěru na auto (osobní a užitkové) – dopravní techniku) a a na stroje a techniku ?

U leasingu nebo úvěru na osobní a užitk. automobil mají leasingové společnosti lepší situaci , leasingová společnost je zapsána ve velkém TP jako majitel auta, klient jako provozovatel (nově i u úvěru).
Auto tedy klient (pokud to není profesionální podvodník) nemůže prodat, lze mu pro neplacení auto případně zabavit.
Zájemců na zabavené auto se pak vždy najde dost.

Proto např. i my máme možnost schvalovat leasing nebo úvěr na osobní nebo užitkové auto i bez ekonomiky (bez doložení daňového přiznání), a to u určitého typu auta a jeho ceny při určité výši akontace .

U nákladních vozidel vyžadujeme doložit daňové přiznání vždy.

Naproti tomu u strojů a techniky daňové přiznání při žádosti o leasing nebo úvěr strojů vyžadujeme vždy. Je to vždy rizikovější obchod než u automobilů, nelze zapsat majitele do nějakého technického průkazu. Sice má většina techniky svá výrobní čísla, ale mnohá technika a vybavení (kterou financujeme) je nemá, může být pak problém techniku najít nebo zabavit. Zabavená různorodá technika se špatně s velkými náklady skladuje , také je horší situace při prodeji u některých komodit.
V poslední době se i mj. poskytuje na techniku spíše úvěr , kde leasinová společnost financované předměty navíc někdy i nevlastní.

Proto se i pak stává, že určitý klient nemá problém při schvalování úvěru auta za 700 tis. Kč. Zde složí akontaci 30% (a daňové přiznání ani nemusí dodávat). Po čase požaduje leasing nebo úvěr např. na gastrotechniku na částku 250 000 Kč, daňové přiznání doloží , ale financování mu není schváleno a klient se cítí nespokojen.

Jednodušší a rychlejší je tedy schválení úvěru nebo leasingu na automobil než na stroj a techniku. Proto, pokud si potřebujete pořídit obojí, začněte nejdříve s leasingem nebo úvěrem na stroje.

V případě dotazů jsme vám rádi k dispozici zde /kontakty/.