Předběžné výsledky při schvalování úvěru nebo leasingu na stroje

Předběžné výsledky hospodaření ( u podvojného účetnictví rozvahu a výsledovku) požadujeme mj. i podle toho , jaké je roční období. Nyní je např. leden, takže daňové přiznání za uplynulý rok ještě firmy nepodávají, mají odevzdané přiznání za rok předchozí.
Daňové přiznání je tedy v lednu minimálně jeden rok staré , v červnu (kdy se nyní již většinou odevzdávají nová daňová přiznání ) pak cca 1,5 roku. V dnešní hektické době a měnící situaci ve všem , je to hodně dlouhá doba. Proto při schvalování vyšších
částek nebo zase naopak při schvalování nízké akontace (hlavně u leasingu nebo úvěru na stroje, přístroje, technologie a zařízení nebo u zpětného leasingu na stroje nebo automobily) předběžné výsledky požadujeme.
Pokud tedy i jen uvažujete o úvěru nebo leasingu na stroje nebo automobily, je vhodné o tom vaše účetní včas informovat, aby na těchto předběžných výsledcích začali pracovat. Práce to není zbytečná, stejně musí pak daňové přiznání vytvořit.
Ušetříte si pak zbytečný stress při schvalování obchodu a nátlak na paní nebo pana účetního. Pokud předběžné výsledky potřebujeme a požadujeme, tak je opravdu po vás budeme chtít…
Ušetříte si trapné výmluvy typu : účetní je na dovolené – u moře, na horách, v nemocnici, právě přecházíme k jiné účetní firmě , toto po nás nikdo nikdy nechtěl.. apod.

Děkujeme za pochopení a i všem těm, kteří mají doklady nachystány.